Jak vybrat dveře do bytu?

Dveře jsou důležitou součástí každého interiéru. Na první pohled by měly utvářet celek, a přesto si můžete zvolit do každé místnosti v interiéru jiné. Jak správně vybrat interiérové dveře? Na co se při jejich výběru zaměřit a co vše o interiérových dveřích potřebujete vědět? Na našem blogu vám přinášíme několik rad a tipů, jak vybrat ty pravé dveře do bytu.

Jaké zvolit dveře do bytu?

Před výběrem vnitřních dveří si musíme položit několik důležitých otázek.

 • Co od dveří v odlišných místnostech interiéru očekáváte?
 • Jaké provedení dveří potřebujete?
 • Jaký se vám líbí povrchový design a materiál?
 • Jaký preferujete způsob jejich otvírání?
 • Jaká je velikost stavebního otvoru?

Podle čeho vybrat dveře do bytu?

Interiérové dveře na rozdíl od vchodových dveří neobsahují tolik bezpečnostních prvků a při jejich výběru hraje velkou roli vzhled, který utváří celkový design interiéru. Po designu následují funkcemateriál, technické parametry a doplňky ke dveřím

KVALITA

Pořizování interiérových dveří je dlouhodobou investicí, proto se zaměřte na všechny detaily a začnete u specializovaného prodejce, který vám poskytne komplexní servis i služby. V kamenných prodejnách GRIMAX nebo předem pomocí online aplikace si své nové interiérové dveře můžete sestavit přesně podle svých představ. 

DESIGN

Potřebujete vybavit svůj byt novými dveřmi? Dveře v bytě by neměly působit rušivě, proto by měla být určující pro jejich barvu hlavně barva podlahy, aby vše stylově ladilo. Dekor dveří a zárubní tedy nejlépe laďte ve stejných tónech s podlahou v interiéru nebo v úplném kontrastu.

FUNKCE

Správný výběr dveří vám může zajistit potřebnou izolaci, odhlučnění, bezpečnostní bariéru, příjemné klima, zvětšení prostoru, prosvětlení interiéru a mnoho dalších funkcí, které vám zaručeně zpříjemní bydlení. U Grimax můžete vybírat modely interiérových dveří plnýchkombinovaných s prosklením, celoskleněnýchposuvných i shrnovacích.

POVRCH

Interiérové dveře se vyrábí v odlišných druzích povrchu a dekoru od nejlevnějších po cenově dražší varianty. U nás si na svoje dveře přijde každý. Vybírat můžete z:

 • CPL laminát – je povrch odolný proti mechanickému poškození, proti běžně používaným čisticím i dezinfekčním prostředkům. Snadná údržba. Ideální pro provoz s malými dětmi či domácími mazlíčky.
 • Duradecor – je povrch maximálně odolný proti nárazům a poškrábání. Snadná údržba. Neměnný a trvalý vzhled.
 • Fólie – je cenově nejlevnější varianta povrchu dveří, ke standardnímu použití v domácnosti, bez zvýšené zátěže.
 • Lak (RAL) – je lakovaná varianta povrchu dveří s ohledem na ekologii. Elegantní, nadčasové.
 • Dýha/Masiv – luxusní, kvalitní, cenově nejvýraznější. Povrch s maximální odolností a udržení barvy. 
 • Sklo – je moderní a oblíbený povrch dveří. Zvětšuje prostor. Dává průchod světlu do interiéru. Snadné na údržbu. Působí lehce a vzdušně. 

ROZMĚRY

Rozměry jsou velmi důležitý parametr při výběru dveří. Dveře bývají označovány jako 60, 70, 80 a 90/197. Rozměr nejčastějších falcových dveří je 80/197 cm. Na užší straně, tedy tam, kde se zavírají do zárubně měří 62 cm a na širší straně 65 cm. Skutečná výška na nižší straně je pak 197 cm a na vyšší straně 198,5 cm. Pokud si nebudete vědět rady s rozměry vašich dveří a zárubní, kontaktujte odborníky v oboru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *