Šatní skříň

Zařizujete byt a tápete nad výběrem šatní skříně? Projděte si pár tipů od nás a určitě nešlápnete vedle.

V první řadě je důležité si uvědomit, zda budete skříň umisťovat do již zařízeného pokoje, nebo budete začínat od nuly a šatní skříň bude jedním z prvních kousků, které si pořídíte. V případě, že skříň přijde do dříve zařízeného pokoje, je důležité myslet nejen na využitelný prostor vzhledem k dalším kusům nábytku, ale také byste měli myslet na to, aby k sobě nábytek ladil. Ladit by měl nejen barvou, ale zejména stylem.

Naopak pokud byt nebo daný pokoj teprve zařizujete, není na škodu udělat ze skříně zároveň designový kousek a vše ostatní zařídit až následně. Šatní skříň sama o sobě může splňovat roli hlavního prvku celé místnosti.

Co se týče technických vlastností skříně, začneme u typu otvírání skříně. Samozřejmě záleží na tom, co se vám líbí, ale také na tom, co bude vhodnější vzhledem k možnostem vašeho prostoru. Za nás doporučujeme skříň s posuvnými dveřmi. Ušetříte tak místo a zároveň to působí elegantně. Navíc v nabídce všech prodejen s nábytkem skříně s posuvnými dveřmi jednoznačně vedou.

Nejdůležitější věc je asi velikost a prostornost šatní skříně, a také její uspořádání. Právě díky způsobu vnitřního uspořádání se dá docílit toho, že budete moci skříň využívat nejen k uložení běžného oblečení, ale také např. ložního prádla nebo sezonních oděvů. Je potřeba důkladně zvážit, jakým způsobem chceme mít řešený policový systém. Pro dámy bude jistě důležitá délka šatní tyče. Nesmíme ale opomenout také hloubku skříně, která je důležitá v případě ukládání trik, či jiných oděvů, které skládáte do polic. V případě špatně zvolené hloubky se může snadno stávat, že oblečení vyndáte zmuchlané.

Mohli bychom se ještě zaměřit na parametry, jako je např. zrcadlo nebo zvolený materiál skříně, ale to už jsou opravdu takové individuality, které už nejsou ani tak o radách, jako spíš o vkusu každého.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *